Odszedł śp. Tadeusz Kijonka

W dniu wczorajszym - 4 lipca 2017 r. - w katowickiej katedrze Chrystusa Króla, pożegnaliśmy śp. Tadeusza Kijonkę.

Ślązacy z dziada pradziada

Bernard Krawczyk w 100/100 - cyklu stu reportaży przygotowujących do 100-lecia Archidiecezji Katowickiej.

Nowy Biskup Śląski

Ojciec św. zamianował biskupem śląskim ks. infułata Stanisława Adamskiego, dyrektora Akcji Katolickiej w Polsce.

Poświęcenie kamienia węgielnego pod nowy kościół w Zawodziu

Dnia 31 sierpnia 1930 r. nastąpiło poświęcenie kamienia węgielnego pod nowy Dom Boży w Katowicach-Zawodziu.

Śląsk pożegnał swego Arcypasterza

Biskup Arkadiusz Lisiecki został pochowany w krypcie Św. Rodziny - w tymczasowej katedrze św. Piotra i Pawła.

Blachnicki grobW poniedziałek, 27 lutego 2017 r. przypada przypada 30. rocznica śmierci Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

W tym dniu o godz. 18.00 w katedrze Chrystusa Króla zostanie odprawiona pod przewodnictwem Ks. Abp. Wiktora Skworca Msza św. o rychłą beatyfikację założyciela Ruchu Światło-Życie.

Wcześniej natomiast, o godz. 16.00 rozpocznie się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach konferencja poświęcona osobie ks. Franciszka Blachnickiego.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy,
a także zachęcamy do zapoznania się z osobą i nauczaniem
Ks. Franciszka Blachnickiego: