Św. Antoni (†1231) Lizbona - Padwa

Cykl "ŚWIADKOWIE Z TEJ ZIEMI"   Prawie w każdym kościele na Śląsku znajduje się figura lub obraz Świętego z Padwy oraz nieodzowna skarbona z informacją „chleb św. Antoniego” lub „pomoc dla biednych”. Datki tam składane wspierają budżety parafialnych zespołów Caritas, które docierają do...

Zakład Salezjański w Pogrzebieniu

mieszczący tzw. "Małe Seminarium"

Nowy kościół w Niedobczycach

pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wizyta ks. Kardynała Augusta Hlonda i ks. Kardynała Bernarda Griffina w Bydgoszczy

Wykład ks. dr. Jacka Brakowskiego SDB z Collegium Salesianum Bydgoszcz, wygłoszony podczas konferencji "Kardynał August Hlond, Prymas Polski na nowo odczytany". Mysłowice, 09.12.2016.

Św. Walenty (V w.) Rzym - Terni - Pasawa

Cykl "ŚWIADKOWIE Z TEJ ZIEMI"   Pobożność ludowa inicjowała liczne formy kultu, które w prosty sposób przekazywały wiarę w Boga, miłość do Chrystusa i nadzieję zakorzenioną w Duchu Świętym. Zaletą tej formy jest żywe nabożeństwo do Matki Bożej i świętych.

Blachnicki grobW poniedziałek, 27 lutego 2017 r. przypada przypada 30. rocznica śmierci Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

W tym dniu o godz. 18.00 w katedrze Chrystusa Króla zostanie odprawiona pod przewodnictwem Ks. Abp. Wiktora Skworca Msza św. o rychłą beatyfikację założyciela Ruchu Światło-Życie.

Wcześniej natomiast, o godz. 16.00 rozpocznie się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach konferencja poświęcona osobie ks. Franciszka Blachnickiego.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy,
a także zachęcamy do zapoznania się z osobą i nauczaniem
Ks. Franciszka Blachnickiego: