Na szczycie góry chciałbym postawić rodzinę

Dariusz Chojnacki w 100/100 - cyklu stu reportaży przygotowujących do 100-lecia Archidiecezji Katowickiej.

Parafia Moszczenica

Do najpiękniejszych kościółków drewnianych na Śląsku należy kościół w Moszczenicy.

Bł. Ludwik Mzyk SVD (†1942) Chorzów - Poznań (Fort VIII)

Cykl "ŚWIADKOWIE Z TEJ ZIEMI"   Trzeci werbista, beatyfikowany w 1999 roku, jest przykładem kapłana zaangażowanego w apostolat biblijny wśród różnych grup społecznych.

Parafia mariacka w Katowicach

Obraz parafii Najświętszej Maryi Panny naszkicowany na tle historycznym przez proboszcza ks. prał. dr. Szramka.

Dzałalność charytatywna Zakonów na Śląsku

1 600 000 złotych zaoszczędziło Województwo Śląskie w 1931 r. dzięki klasztorom i zgromadzeniom zakonnym.

Blachnicki grobW poniedziałek, 27 lutego 2017 r. przypada przypada 30. rocznica śmierci Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

W tym dniu o godz. 18.00 w katedrze Chrystusa Króla zostanie odprawiona pod przewodnictwem Ks. Abp. Wiktora Skworca Msza św. o rychłą beatyfikację założyciela Ruchu Światło-Życie.

Wcześniej natomiast, o godz. 16.00 rozpocznie się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach konferencja poświęcona osobie ks. Franciszka Blachnickiego.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy,
a także zachęcamy do zapoznania się z osobą i nauczaniem
Ks. Franciszka Blachnickiego: