Parafia Moszczenica

Do najpiękniejszych kościółków drewnianych na Śląsku należy kościół w Moszczenicy.

Bł. Ludwik Mzyk SVD (†1942) Chorzów - Poznań (Fort VIII)

Cykl "ŚWIADKOWIE Z TEJ ZIEMI"   Trzeci werbista, beatyfikowany w 1999 roku, jest przykładem kapłana zaangażowanego w apostolat biblijny wśród różnych grup społecznych.

Parafia mariacka w Katowicach

Obraz parafii Najświętszej Maryi Panny naszkicowany na tle historycznym przez proboszcza ks. prał. dr. Szramka.

Dzałalność charytatywna Zakonów na Śląsku

1 600 000 złotych zaoszczędziło Województwo Śląskie w 1931 r. dzięki klasztorom i zgromadzeniom zakonnym.

Wizytacje w Katowicach

Biskup Stanisław Adamski wizytował parafie i szkoły w Katowicach.

hlondW dniu 9 marca, w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych odbyła się dyskusja Komisji Teologów nad Positio super vita et virtutibus Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda SDB.

Wynik tej dyskusji jest pozytywny. Mons. Carmelo Pellegrino, Promotor wiary, wyraził się, podsumowując niejako dyskusję, że "kard. Hlond to bardzo wielka osobowość w Kościele".
Kolejnym etapem będzie komisja Kardynałów i Biskupów w terminie wyznaczonym przez Kongregację terminu tego kongresu. Ostatnim zaś krokiem w formalnym procesie beatyfikacyjnym będzie podpisanie przez papieża dekretu o heroiczności cnót Sługi Bożego.

Do beatyfikacji potrzeba będzie jeszcze cudu.

Jednak dzięki wczorajszej decyzji Komisji Teologów proces bardzo znacząco posunął się do przodu i dzielą nas dosłownie tylko dwa kroki, abyśmy Prymasa Hlonda mogli nazywać Czcigodny Sługa Boży (Venerabilis Servo Dei).

ks. dr Bogusław Kozioł SChr,
wicepostulator procesu kard. A. Hlonda