Od chaosu do harmonii - duch też lubi piękno

Tomasz Konior w 100/100 - cyklu stu reportaży przygotowujących do 100-lecia Archidiecezji Katowickiej.

O budowie katedry śląskiej

Relacja z prowadzonych prac budowlanych katedry i innych budynków diecezjalnych.

Poświęcenie kościoła w Siemianowicach

Dnia 4 października 1931 r. Ks. Bp. Stanisław Adamski poświęcił kościół św. Antoniego w Siemianowicach.

Św. Jacek (†1257) Kamień Śląski - Kraków

Cykl "ŚWIADKOWIE Z TEJ ZIEMI"   Śląska linia rodu Odrowążów związana była z Kamieniem Śląskim na Opolszczyźnie.

Parafia Rybnik

Matki Bożej Bolesnej

hlondW dniu 9 marca, w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych odbyła się dyskusja Komisji Teologów nad Positio super vita et virtutibus Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda SDB.

Wynik tej dyskusji jest pozytywny. Mons. Carmelo Pellegrino, Promotor wiary, wyraził się, podsumowując niejako dyskusję, że "kard. Hlond to bardzo wielka osobowość w Kościele".
Kolejnym etapem będzie komisja Kardynałów i Biskupów w terminie wyznaczonym przez Kongregację terminu tego kongresu. Ostatnim zaś krokiem w formalnym procesie beatyfikacyjnym będzie podpisanie przez papieża dekretu o heroiczności cnót Sługi Bożego.

Do beatyfikacji potrzeba będzie jeszcze cudu.

Jednak dzięki wczorajszej decyzji Komisji Teologów proces bardzo znacząco posunął się do przodu i dzielą nas dosłownie tylko dwa kroki, abyśmy Prymasa Hlonda mogli nazywać Czcigodny Sługa Boży (Venerabilis Servo Dei).

ks. dr Bogusław Kozioł SChr,
wicepostulator procesu kard. A. Hlonda