Odszedł śp. Tadeusz Kijonka

W dniu wczorajszym - 4 lipca 2017 r. - w katowickiej katedrze Chrystusa Króla, pożegnaliśmy śp. Tadeusza Kijonkę.

Ślązacy z dziada pradziada

Bernard Krawczyk w 100/100 - cyklu stu reportaży przygotowujących do 100-lecia Archidiecezji Katowickiej.

Nowy Biskup Śląski

Ojciec św. zamianował biskupem śląskim ks. infułata Stanisława Adamskiego, dyrektora Akcji Katolickiej w Polsce.

Poświęcenie kamienia węgielnego pod nowy kościół w Zawodziu

Dnia 31 sierpnia 1930 r. nastąpiło poświęcenie kamienia węgielnego pod nowy Dom Boży w Katowicach-Zawodziu.

Śląsk pożegnał swego Arcypasterza

Biskup Arkadiusz Lisiecki został pochowany w krypcie Św. Rodziny - w tymczasowej katedrze św. Piotra i Pawła.

Mszy św. pogrzebowej wybitnego poety, publicysty, krytyka, autora utworów scenicznych, wydawcy, działacza społecznego na wielu polach śląskiego życia i organizatora życia literackiego przewodniczył Abp Damian Zimoń. Homilię wygłosił Ks. Prof. Jerzy Szymik.

Współ-czując łaczymy się w bólu z żoną zmarłego,
córką, synem i całą rodziną.

W modlitwie zaś wypraszamy dla śp. Tadeusza radość życia wiecznego.

Redakcja Strony Historycznej
Archidiecezji Katowickiej

Rozmowa z Tadeuszem Kijonką przeprowadzona przez Macieja Szczawińskiego, redaktora Polskiego Radia Katowice, specjalnie dla Strony Historycznej Archidiecezji Katowickiej i zamieszczona na stronie 4 lipca 2016 r.

Część 1

Część 2

Relacja z pogrzebu i wspomnienia o śp. Tadeuszu Kijonce - na stronie TVP 3 Katowice