Odszedł śp. Tadeusz Kijonka

W dniu wczorajszym - 4 lipca 2017 r. - w katowickiej katedrze Chrystusa Króla, pożegnaliśmy śp. Tadeusza Kijonkę.

Ślązacy z dziada pradziada

Bernard Krawczyk w 100/100 - cyklu stu reportaży przygotowujących do 100-lecia Archidiecezji Katowickiej.

Nowy Biskup Śląski

Ojciec św. zamianował biskupem śląskim ks. infułata Stanisława Adamskiego, dyrektora Akcji Katolickiej w Polsce.

Poświęcenie kamienia węgielnego pod nowy kościół w Zawodziu

Dnia 31 sierpnia 1930 r. nastąpiło poświęcenie kamienia węgielnego pod nowy Dom Boży w Katowicach-Zawodziu.

Śląsk pożegnał swego Arcypasterza

Biskup Arkadiusz Lisiecki został pochowany w krypcie Św. Rodziny - w tymczasowej katedrze św. Piotra i Pawła.

w przeglądarce Firefox: Opcje - Prywatność.
    w przeglądarce Chrome: Ustawienia - Ustawienia zaawansowane - Prywatność - Ustawienia treści

Uwaga: tę opcję w każdej przeglądarce ustawia się osobno.