Sympozjum o Metropolii Katowickiej w 25 lat jej istnienia

Dr hab. Halina Dudała, dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego w Katowicach wraz z dr. Andrzejem Grajewskim, redaktorem Gościa Niedzielnego poprowadzili panel dyskusyjny z okazji 25 rocznicy powstania kościelnej metropolii pt. „Metropolia Górnośląska - szansa czy ryzyko duszpasterskiej i społecznej integracji?”.

Prof. Wojciech Świątkiewicz, socjolog z Uniwersytetu Śląskiego, ks. prof. Helmut Sobeczko, były Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, ks. dr Piotr Górecki, patrolog i historyk z Uniwersytetu Opolskiego, ks. dr hab. Henryk Olszar, patrolog i historyk z Uniwersytetu Śląskiego, ks. prof. dr hab. Józef Budniak z Uniwersytetu Śląskiego wzięli udział w panelu dyskusyjnym zorganizowany w ramach sympozjum. Do tematyki dyskusji wprowadził zebranych ks. Roman Chromy, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Głos zabrali także metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, bp Andrzej Czaja z Opola i bp Jan Kopiec z Gliwic.