Spojrzenia w świetle łaski - Zapowiedź

blachnicki 07Oktawę Wielkiej Nocy roku 2017 - roku obchodów trzydziestej rocznicy śmierci czcigodnego Sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie, pragniemy przeżywać rozważając Jego myśli.

Na stronach internetowych Archidiecezji Katowickiej: głównej i historycznej będziemy zamieszczać fragmenty audiobooka "Spojrzenia w świetle łaski" wydanego przez Wydawnictwo Światło Życie oraz Instytut Niepokalanej Matki Kościoła.

Zawarte są w nim fragmenty pamiętników życia wewnętrznego ks. Franciszka Blachnickiego czytane przez aktora Dariusza Kowalskiego. Pochodzą one z okresu pobytu w seminarium duchownym i z pierwszych lat kapłaństwa autora. Tytuł tego zbioru wskazuje na genezę zawartych w nim zapisków: ks. Franciszek miał zwyczaj przelewać na papier swoje myśli i przeżycia w chwilach doświadczania działania łaski, która jak snop światła padała do świadomości, odsłaniając najgłębszy sens wewnętrznych przeżyć.

Zapraszamy do wspólnej refleksji, a także do modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego, księdza Franciszka Blachnickiego.

Zaproszenie Księdza Biskupa Adama Wodarczyka