Spojrzenia w świetle łaski - Zapowiedź

blachnicki 07Oktawę Wielkiej Nocy roku 2017 - roku obchodów trzydziestej rocznicy śmierci czcigodnego Sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie, pragniemy przeżywać rozważając Jego myśli.
 
 

Na stronach internetowych Archidiecezji Katowickiej: głównej i historycznej będziemy zamieszczać fragmenty audiobooka "Spojrzenia w świetle łaski" wydanego przez Wydawnictwo Światło Życie oraz Instytut Niepokalanej Matki Kościoła.

Zawarte są w nim fragmenty pamiętników życia wewnętrznego ks. Franciszka Blachnickiego czytane przez aktora Dariusza Kowalskiego. Pochodzą one z okresu pobytu w seminarium duchownym i z pierwszych lat kapłaństwa autora. Tytuł tego zbioru wskazuje na genezę zawartych w nim zapisków: ks. Franciszek miał zwyczaj przelewać na papier swoje myśli i przeżycia w chwilach doświadczania działania łaski, która jak snop światła padała do świadomości, odsłaniając najgłębszy sens wewnętrznych przeżyć.
 
Zapraszamy do wspólnej refleksji, a także do modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego, księdza Franciszka Blachnickiego.
 
 
Zaproszenie Księdza Biskupa Adama Wodarczyka
 
 

Osoby

  1. Biskupi
  2. Kapłani
  3. Inne

next
prev

Multimedia

  1. Zdjęcia
  2. Filmy
  3. Nagrania

next
prev

Kandydaci na ołtarze

  1. Błogosławieni
  2. Słudzy Boży

next
prev

Biblioteka

  1. Rozporządzenia
  2. Wiadomości

next
prev