Spojrzenia w świetle łaski - Podziękowanie

09 blachnicki
Redakcja Strony Historycznej Archidiecezji Katowickiej składa najszczersze podziękowaniaWszystkim, którzy przyczynili się swoją dobrocią, życzliwością i zaangażowaniem do realizacji Projektu rozważań myśli Sługi Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego w Oktawie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Bogactwo duchowej refleksji i modlitwy na zawsze pozostanie w nas i - wierzymy - będzie przynosiło obfite owoce zarówno w życiu Kościoła Śląskiego, jak i umocni rozwój piękna dojrzałej wiary każdego z nas.
Szczególną wdzięczność wyrażamy:
Księdzu Biskupowi Adamowi Wodarczykowi za duszpasterską opiekę nad tym Projektem
Pani Dyrektor Wydawnictwa Światło-Życie, Monice Tataradzińskiej za zgodę na publikację i udostępnienie nagrań
Instytutowi Niepokalanej Matki Kościoła za efektywną, spontaniczną i sprawną współpracę
Znakomitemu aktorowi Panu Dariuszowi Kowalskiemu za wspaniałą, głęboką, refleksyjną interpretację myśli i słów S.B. Ks. Franciszka Blachnickiego
Niech nasze dziękczynienie dopełni się w Modlitwie o Beatyfikację Sługi Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego.

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

Boże, Ojcze wszystkich ludzi, Ty w pełni czasów posłałeś do nas Swojego Syna,
aby rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno i mocą Ducha Świętego pozwalasz
nam uczestniczyć w Twoim życiu. Ty w każdym czasie wzywasz ludy i narody,
aby oczyszczone we Krwi Baranka przeszły z wielkiego ucisku do Twojej chwały. Wielbimy Cię w Twoim Kościele, który jest „światłem” narodów. Dziękujemy Ci za ludzi Kościoła, których współcześnie postawiłeś na naszej drodze życia.

Przez wstawiennictwo Niepokalanej, Matki Kościoła prosimy o dar coraz większej miłości,
z której zrodził się Kościół i dla której został powołany.

Dziękujemy Ci za liczne charyzmaty Kościoła i za dary otrzymane na drodze Oazy Żywego Kościoła i Ruchu Światło – Życie, których założycielem jest Twój kapłan Franciszek Blachnicki, „gorliwy apostoł nawrócenia i wewnętrznej odnowy człowieka” (Jan Paweł II).
Jesteśmy przekonani, że kapłan ten uczestniczy już w Twojej chwale niebieskiej. Jeżeli jednak Ty, Ojcze, wybrałeś go, by teraz w szczególny sposób kapłan ten stał się dla nas wzorem
i przykładem, i by nadal przyczyniał się do wzrostu Twego Królestwa na ziemi, to naszym zadaniem będzie przyczyniać się do tego, by ta wola stała się powszechną nie tylko w niebie, ale i na ziemi. Prosimy Cię o to z całą pokorą, a czynimy to przez naszego Pana
za wstawiennictwem Niepokalanej, Matki Kościoła.

Amen.
       Szczęść Boże!