Śp. ks. Jerzy Grala (†1987)

Urodził się 1 kwietnia 1942 roku w Rudzie. Był synem ślusarza maszynowego Gerarda i Heleny z domu Kusz.
Do szkoły powszechnej uczęszczał w rodzinnym mieście. Następnie uczył się w Niższym Seminarium Duchownym im. św. Jacka w Katowicach. Egzamin dojrzałości zdał w 1962 roku. Po maturze wstąpił do Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie i rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne. W roku akademickim 1961/1962 odbył kurs wstępny w Konwikcie Teologicznym w Tarnowskich Górach.
Święcenia kapłańskie przyjął 15 sierpnia 1968 roku w kaplicy Kurii Diecezjalnej w Katowicach z rąk Księdza Biskupa Sufragana Józefa Kurpasa.
Jako wikariusz duszpasterzował w parafiach: świętych Cyryla i Metodego w Załęskiej Hałdzie, św. Anny w Katowicach-Janowie, Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Boguszowicach, św. Józefa w Katowicach-Józefowcu, Imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śl. oraz św. Jadwigi w Katowicach-Szopienicach.
Ks. Jerzy Grala zmarł 5 marca 1987 roku w szpitalu w Wirku. Odszedł do wieczności w 45 roku życia i w 19 roku kapłaństwa. Został pochowany w Katowicach-Szopienicach. Liturgii pogrzebowej przewodniczył Ksiądz Biskup Sufragan Józef Kurpas.

źródło: Zmarli Kapłani Kościoła Katowickiego, ks. Edward Nalepa