Śp. ks. Jerzy Grala (†1987)

Urodził się 1 kwietnia 1942 roku w Rudzie. Był synem ślusarza maszynowego Gerarda i Heleny z domu Kusz.
Do szkoły powszechnej uczęszczał w rodzinnym mieście. Następnie uczył się w Niższym Seminarium Duchownym im. św. Jacka w Katowicach. Egzamin dojrzałości zdał w 1962 roku. Po maturze wstąpił do Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie i rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne. W roku akademickim 1961/1962 odbył kurs wstępny w Konwikcie Teologicznym w Tarnowskich Górach.
Święcenia kapłańskie przyjął 15 sierpnia 1968 roku w kaplicy Kurii Diecezjalnej w Katowicach z rąk Księdza Biskupa Sufragana Józefa Kurpasa.
Jako wikariusz duszpasterzował w parafiach: świętych Cyryla i Metodego w Załęskiej Hałdzie, św. Anny w Katowicach-Janowie, Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Boguszowicach, św. Józefa w Katowicach-Józefowcu, Imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śl. oraz św. Jadwigi w Katowicach-Szopienicach.
Ks. Jerzy Grala zmarł 5 marca 1987 roku w szpitalu w Wirku. Odszedł do wieczności w 45 roku życia i w 19 roku kapłaństwa. Został pochowany w Katowicach-Szopienicach. Liturgii pogrzebowej przewodniczył Ksiądz Biskup Sufragan Józef Kurpas. 
 
źródło: Zmarli Kapłani Kościoła Katowickiego, ks. Edward Nalepa

Osoby

  1. Biskupi
  2. Kapłani
  3. Inne

next
prev

Multimedia

  1. Zdjęcia
  2. Filmy
  3. Nagrania

next
prev

Kandydaci na ołtarze

  1. Błogosławieni
  2. Słudzy Boży

next
prev

Biblioteka

  1. Rozporządzenia
  2. Wiadomości

next
prev