Modlitwy o beatyfikację

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

Boże, Ojcze wszystkich ludzi, Ty w pełni czasów posłałeś do nas Swojego Syna, aby rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno i mocą Ducha Świętego pozwalasz nam uczestniczyć w Twoim życiu. Ty w każdym czasie wzywasz ludy i narody, aby oczyszczone we Krwi Baranka przeszły z wielkiego ucisku do Twojej chwały. Wielbimy Cię w Twoim Kościele, który jest „światłem” narodów. Dziękujemy Ci za ludzi Kościoła, których współcześnie postawiłeś na naszej drodze życia.
Przez wstawiennictwo Niepokalanej, Matki Kościoła prosimy o dar coraz większej miłości, z której zrodził się Kościół i dla której został powołany.
Dziękujemy Ci za liczne charyzmaty Kościoła i za dary otrzymane na drodze Oazy Żywego Kościoła i Ruchu Światło – Życie, których założycielem jest Twój kapłan Franciszek Blachnicki, „gorliwy apostoł nawrócenia i wewnętrznej odnowy człowieka” (Jan Paweł II).
Jesteśmy przekonani, że kapłan ten uczestniczy już w Twojej chwale niebieskiej. Jeżeli jednak Ty, Ojcze, wybrałeś go, by teraz w szczególny sposób kapłan ten stał się dla nas wzorem i przykładem, i by nadal przyczyniał się do wzrostu Twego Królestwa na ziemi, to naszym zadaniem będzie przyczyniać się do tego, by ta wola stała się powszechną nie tylko w niebie, ale i na ziemi. Prosimy Cię o to z całą pokorą, a czynimy to przez naszego Pana za wstawiennictwem Niepokalanej, Matki Kościoła.
Amen.

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Jana Machy

Wszechmogący Boże, źródło męstwa i miłosiernej miłości, który powołujesz wybrane sługi do szczególnego naśladowania ofiary Twego Syna Jezusa Chrystusa, spraw prosimy, aby Twój sługa, kapłan Jan, który za życia pełnił dzieła miłosierdzia, a w swojej śmierci złożył ostateczną ofiarę wierności, został mocą Ducha Świętego włączony w poczet błogosławionych, Który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.

hlond

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda

Boże, Świętości nieskończona - Ojcze, Synu i Duchu Święty! w tej prastarej świątyni, w cieniu Wojciechowej trumny, przy sercu Twego Sługi, kardynała Augusta, na wzgórzu Lecha, które przypomina nam początki naszej świadomości narodowej i państwowości oraz to wszystko, co następnie wieki przyniosły, stajemy przed Tobą pełni wiary, nadziei i miłości. Wyznajemy bowiem, że jesteś Stwórcą, Panem i Ojcem każdego człowieka. Wyznajemy również, że jesteś Sędzia żywych i umarłych, gdyż Twoje są czasy i chwila, Twoja jest ziemia i jej napełnienie. Tobie, Królowi wieków nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu przystoi zawsze cześć i chwała.
Z ufnością i pokorą kierujemy naszą prośbę do Ciebie, Panie: swego sługę Augusta, którego na ziemi obdarzyłeś pełnią Twego kapłaństwa, racz przyozdobić widzialną dla nas aureolą świętości. Racz więc zaliczyć go w poczet błogosławionych i świętych, abyśmy tym więcej mogli budować się jego życiem i działalnością, jego cnotą i modlitwą, jego wiarą i miłością. Byśmy też, Ojcze miłosierdzia, mogli pełniej uwielbiać Ciebie, który jesteś Życiem, Miłością, Prawdą i Świętością.
Naszą serdeczną prośbę składamy w Twoje niepokalane dłonie, Boża Rodzicielko, Królowo Polski. W Tobie, Maryjo, umierający Twój wielbiciel. prymas August, ujrzał chwałę i zwycięstwo narodu polskiego, Racz swoją świętością oczyścić i udoskonalić nasze błagania i przekaż je przez Syna Twego Bogu Ojcu, który z tymże Synem i Duchem Świętym żyje i króluje przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Wiadomości Diecezjalne 12/49, Katowice, grudzień 1981 r.

(Przedruk z Wiadomości Archidiecezji Gnieźnieńskiej nr 11-12. 1981 s. 255 Modlitwa ta była odmawiana w czasie Dni modlitwy Archidiecezji Gnieźnieńskiej o beatyfikację śp. Augusta Kardynała Hlonda, w setną rocznicę jego urodzin).